Stumdomi vartai

1Vartų užpildas: metalas, medis, skarda, kalvystės elementai ir pageidaujamos RAL spalvos.
2Gembė – vartų laikančioji dalis. Vartai neturi jokio sąlyčio su kelio danga.
3Vartų rėmas. Vienalytis, apjungiantis visą vartų konstrukciją.
4Vartų laikantysis stulpas gali būti metalinis, mūrinis, betoninis ir kt.
5Pamatas, visą vartų konstrukciją laikantis betoninis elementas.
6Tvoros segmentai, derantys prie vartų ir namo eksterjero detalių.
7Automatinė vartų valdymo įranga – varų automatika.
8Vartų atsvara
9Praėjimo varteliai pėstiesiems.

Stumdomų vartų privalumai:

  • Jokių bėgių ant važiuojamosios dalies
  • Kompaktiški. Vartų konstrukcijai reikia labai nedaug erdvės
  • Automobilį galima pastatyti tiesiai prie vartų plokštumos
  • Konstrukcija ir automatika atspari lietuvos žiemoms
  • Naudojant automatiką nereikia išlipti iš automobilio

Stumdomi, gembiniai kiemo vartai tampa vieni populiariausių, statomi privačiose ir komercinės paskirties teritorijose. Jų veikimo principas gana paprastas, bet tuo pačiu užtikrina didelį patogumą jais naudojantis.

Tai ypač racionalus sprendimas siekiant optimaliai išnaudoti privataus kiemo ar komercinės paskirties teritorijos erdves.

Stumdomų vartų konstrukcija susideda iš vartų gembės, dviejų vežimėlių, vartų gaudyklės, prilaikančiųjų ratukų ir profilio. Ypatingą reikšmę turi  vartų rėmas ir ašinės ratukų guolinės sistemos, užtikrinančios tylų ir ilgalaikį vartų naudojimą. Mūsų naudojama vartų furnitūra, specialiai ištobulinta ir pritaikyta tik mūsų gaminamiems kiemo vartams, sutvirtintas rėmas, tiksliai paskaičiuotos apkrovos ir atitinkamas paviršiaus padengimas, garantuoja aukštą gaminio kokybę ir leidžia jais naudotis ilgą laiką.

Stumdomų vartų privalumai:

  • Jokių bėgių ant važiuojamosios dalies
  • Kompaktiški. Vartų konstrukcijai reikia labai nedaug erdvės
  • Automobilį galima pastatyti tiesiai prie vartų plokštumos
  • Konstrukcija ir automatika atspari lietuvos žiemoms
  • Naudojant automatiką nereikia išlipti iš automobilio

Pagrindiniai stumdomų vartų montavimo darbai:

Vartų pravažiavimo plotis. Norint įsirengti stumdomus vartus pirmiausia reikia įvertinti, koks yra maksimalus plotis, leistinas Jūsų sklype, kad būtų galima įrengti vartus, pro kuriuos būtų patogu judėti. Apytikris skaičiavimas būtų toks: jei vartų pravažiavimo plotis yra 4 metrai, tai bendras vartų ilgis su atsvara bus apie 5,5 m. Tokio laisvo atstumo reikia, kad vartai galėtų netrukdomai atsidaryti į šoną.
Stulpų ir pamato betonavimas. Teisingas vartų pamatas turėtų būti vientisas betono liejinys, kurio stiprumo klasė ne žemesnė kai C12/15. Betonuojant pamatą atitinkamais atstumais subetonuojamos specialios metalinės detalės, ant kurių vėliau montuojama vartų vežimėlių/ratukų sistema. Dažniausiai naudojami 2 ar 3 metaliniai keturkampiai stulpai, ne plonesni kaip 3 mm storio sienele. Neretai naudojami  ir betoniniai stulpai, dengti klinkeriu ar kitomis dekoratyvinėmis medžiagomis, atsižvelgiant į bendrą aplinką ar tvoros dizainą.
Elektros laidų įrengimas. Šiuos darbus atlikti tinkamai itin svarbu, kad vėliau nekiltų problemų jungiant vartų automatiką. Laidai išvedžiojami atsižvelgiant į konkrečių gamintojų, kurių automatika montuojama, reikalavimus elektros instaliacijai.
Vartų užpildas ir dekoratyviniai elementai. Kaip apipavidalinti metalines slankiojančias vartų konstrukcijas, kad jos labiausia tiktų prie Jūsų kiemo aplinkos – yra kliento norų ir fantazijos reikalas. Techniškai ir dizaino požiūriu galimi įvairūs sprendimai, pvz., tai gali būti medinės vertikaliai ar horizontaliai išdėstytos lentos, standus ar minkštas vielos tinklas, metaliniai kvadratiniai ar apvalūs strypai su kalviškais puošybos elementais ar be jų. Mūsų specialistai pasiruošę įgyvendinti net ir sudėtingiausius Jūsų sprendimus ir pageidavimus.
Atlikimo terminai. Stumdomų vartų gamyba ir montavimas nuo parengiamųjų darbų iki galutinio rezultato, priklausomai nuo vartų dydžio ir rėmo užpildo, trunka nuo 2 iki 5 savaičių.
Kainos. Kiemo vartų rėmo kaina su pilnu paruošimu ir montavimu gali kainuoti nuo 470 Eur iki 730 Eur ir daugiau. Žinomų vakarų Europos gamintojų kiemo vartų automatikos, kurios atsparios lietuviškam žiemos šalčiui ir mūsų šalyje vyraujančiai drėgmei nuo 430 Eur iki 500 Eur.